MARZEC 2020

Marzec, czyli czas na ankietę i festiwal

Od dłuższego czasu – co w naszym wypadku oznacza: od jakiegoś roku – w 8. Arkuszu nie zdarzyła się żadna literacka czy okołoliteracka ankieta. W związku z tym od numeru marcowego przepytujemy znajome i znajomych o „zawody piszących” (na pierwszy ogień: głos Weroniki Janeczko). Oprócz tego, oczywiście, wiersze – z krakowskiej wyjątkowo edycji Turnieju Jednego Wiersza im. Tomka Pułki (przypomnijmy: to ten, w którym głosować może każdy, kto weźmie udział w następującej po czytaniu dyskusji). Turniej organizowaliśmy tym razem na zaproszenie magazynu „Kontent”, jak zwykle wspólnie z Konradem Górą.

Publikujemy też zestaw Michała Kozy, poety i akademika z Krakowa (wyróżnionego zresztą na wspomnianym turnieju). A dodatkowo wywiad z poświęconego slamowi cyklu Macieja Mikulewicza – rozmowa z Joelem Chmarą.

I jeszcze dwie ważne informacje.

Po pierwsze, 8. Arkusz ma przyjemność współorganizować wydarzenie w ramach tegorocznego festiwalu Europejski Poeta Wolności – 20 marca w Gdańsku nasi redaktorzy (Marta Koronkiewicz i Paweł Kaczmarski) poprowadzą spotkanie z poetami polskimi (Iloną Witkowską i Tomaszem Bąkiem) oraz brytyjskimi (Nat Raha i publikowanym na naszych łamach Lukiem Kennardem).

Po drugie, strona 8. Arkusza wreszcie funkcjonuje i jest uzupełniana (w miarę) na bieżąco. Polecamy wizytę na www.8arkusz.pl.

Miłej lektury,
redakcja


Poezja:

Michał Koza
Turniej Jednego Wiersza im. Tomka Pułki – edycja gościnna w Krakowie


Ankieta:

Zawody Piszących – Weronika Janeczko


Slamoteka:

Slamoteka XX – rozmowa z Joelem Chmarą o doświadczeniu wielojęzykowego poetyckiego show i o światopoglądowym charakterze slamu (cz. 2)